Scores and Schedules.

Filter schedule

Date

Competition

Time

Fixture Code

Teams

Status

Location

Saturday, 19th January

Division One Men

3:00pm

Fixture code: A100

Leicester Warriors

Derby Trailblazers

Braunston Leisure Centre

Division One Men

3:00pm

Fixture code: A102

Team Newcastle

Manchester Magic

Benfield Centre for Sporting Excellence

Division One Men

6:30pm

Fixture code: A105

Nottingham McDonalds Hoods

Essex Leopards

Nottingham Wildcat Arena

Division One Men

7:00pm

Fixture code: A103

Hemel Storm

Thames Valley Cavaliers

Hemel Hempstead Leisure Centre

Division One Women

3:30pm

Fixture code: E102

Reading Rockets

Team Solent Kestrels

Postponed

John Madejski Academy Sports Centre

Division Two Men

4:00pm

Fixture code: B60

London United

Greenwich Titans

Alec Reed Academy

Division Two Women

1:00pm

Fixture code: F129

Thames Valley Cavaliers

Cardiff City

Uxbridge College

Division Two Women

6:30pm

Fixture code: F1

Nottingham Trent University

Northamptonshire Titans

Lee Westwood Sports Centre, Clifton Campus

Division Three Men

2:00pm

Fixture code: C144

Barking Abbey

Cardiff Met Archers

Barking Abbey School

Division Three Men

2:20pm

Fixture code: C100

Sheffield Hallam Sharks

Team Derby Spartans

English Institute of Sport - Sheffield

Division Three Men

3:30pm

Fixture code: C99

Charnwood College Riders

WLV Albion

Charnwood College Sports Centre (Gate 4)

Division Three Men

4:00pm

Fixture code: C192

Bristol UWE Flyers II

Team Solent Kestrels II

SGS WISE

Division Three Men

6:00pm

Fixture code: C76

Team Sunderland

Stoke-on-Trent Knights

CitySpace, University of Sunderland

Division Four Men

4:00pm

Fixture code: D377

Westminster Dragons

Anglia Ruskin University

Capital City Academy

Division Four Men

6:00pm

Fixture code: D182

Northants Thunder

City of Birmingham Rockets

Northants Basketball Centre, Northampton School for Girls

Division Four Men

6:30pm

Fixture code: D397

Richmond Knights

London United II

Waldegrave School for Girls

Division Four Men

7:00pm

Fixture code: D214

Huish Taunton Tigers

Gloucester Saxons

Richard Huish College

Under 18 Men

11:00am

Fixture code: S322

Brentwood Leopards

Braintree Blue Devils

Brentwood County High School

Under 18 Men

11:30am

Fixture code: S128

Bristol Academy Flyers

Nottingham McDonalds Hoods

SGS College WISE Campus

Under 18 Men

12:00pm

Fixture code: S349

Colchester

West Herts Warriors

Monkwick Sports Centre

Under 18 Men

12:00pm

Fixture code: S420

Rutland Thunders

Ilkeston Outlaws

Catmose Sports Centre

Under 18 Men

12:00pm

Fixture code: S1059

Vale Vipers

Huish Taunton Tigers

Cowbridge Comprehensive School

Under 18 Men

2:30pm

Fixture code: S1097

Gloucester Saxons

Dorset Storm

Gloucester Campus, Gloucestershire College

Under 18 Men

3:30pm

Fixture code: S176

Surrey Rams

Canterbury Academy Crusaders

ACS Egham International School

Under 18 Men

4:00pm

Fixture code: S97

Northants Thunder

West Bromwich Albion

Northants Basketball Centre, Northampton School for Girls

Under 18 Men

5:15pm

Fixture code: S337

Cambridge Cats

East Hertfordshire Royals

Long Road Sixth Form College

Under 18 Women

12:30pm

Fixture code: T51

Team Birmingham Elite

City of Leeds

The Factory Young Peoples Centre

Under 18 Mens National Cup

4:45pm

Fixture code: N69

Reading Rockets Academy

Haringey Hawks

University of Essex

Under 18 Womens National Cup

2:30pm

Fixture code: P16

Reading Rockets Academy

Charnwood College Riders

University of Essex

Under 16 Boys

11:00am

Fixture code: U493

Braintree Blue Devils II

County Upper Wolves

New Rickstones Academy

Under 16 Boys

11:00am

Fixture code: U1470

Hackney Royals

Eastside Eagles

The Urswick Secondary School

Under 16 Boys

11:30am

Fixture code: U1123

JMA Reading Rockets II

North Herts Knights

Postponed

John Madejski Academy Sports Centre

Under 16 Boys

12:00pm

Fixture code: U61

Sheffield Sharks

Manchester Magic

All Saints Sports Centre

Under 16 Boys

12:30pm

Fixture code: U527

Nottingham McDonalds Hoods

Leicester Warriors II

Nottingham Wildcats Arena

Under 16 Boys

12:30pm

Fixture code: U542

Leicester Dynamite

Ilkeston Outlaws

English Martyrs School

Under 16 Boys

12:30pm

Fixture code: U801

Sheffield Swarm

York Eagles

All Saints Sports Centre

Under 16 Boys

12:30pm

Fixture code: U39

Manchester Giants

Derby Trailblazers

Oldham Sixth Form College

Under 16 Boys

12:30pm

Fixture code: U1732

Gloucester Saxons

Dorset Storm

Gloucestershire College

Under 16 Boys

1:00pm

Fixture code: U766

JLC Scunthorpe Wolves

Derbyshire Arrows

John Leggott College

Under 16 Boys

1:00pm

Fixture code: U1719

Exeter Spartans

Bristol Storm

Exeter College

Under 16 Boys

1:30pm

Fixture code: U288

Surrey Rams

Leicester Riders

ACS Egham

Under 16 Boys

1:30pm

Fixture code: U350

Bristol Academy Flyers

Southend Rockets

SGS Wise

Under 16 Boys

1:30pm

Fixture code: U1146

West Herts Warriors II

Woking Blackhawks

Queens' School

Under 16 Boys

2:00pm

Fixture code: U955

Stockport Falcons

Cheshire Phoenix II

Stockport Sport For All Centre

Under 16 Boys

2:00pm

Fixture code: U1741

Vale Vipers

Huish Taunton Tigers

Cowbridge Comprehensive Secondary School

Under 16 Boys

2:15pm

Fixture code: U743

Hatfield Fliers

QE York Knights

XP East School

Under 16 Boys

2:30pm

Fixture code: U873

Lancashire Spinners Bury

West Lancs Warriors

Bury Sport for All Centre

Under 16 Boys

2:45pm

Fixture code: U694

Coventry Tornadoes

West Bromwich Albion

Woodlands Sports Complex

Under 16 Boys

3:00pm

Fixture code: U191

London Lions

London Westside Rangers

Raines Foundation School

Under 16 Boys

3:00pm

Fixture code: U1516

Frenford Falcons

Brentwood Fire

The Jack Carter Centre

Under 16 Boys

4:00pm

Fixture code: U149

Baltic Stars London

Sussex Bears

Postponed

NewVic

Under 16 Boys

4:30pm

Fixture code: U1165

West Herts Warriors II

East Hertfordshire Royals

Queens' School

Under 16 Boys

4:30pm

Fixture code: U1181

Kent Crusaders II

Team Solent Kestrels II

Brompton Academy

Under 16 Boys

5:00pm

Fixture code: U248

Oaklands Wolves

West Herts Warriors

Oaklands College Sports Zone

Under 16 Boys

6:15pm

Fixture code: U376

Southend Scorpions

Harlow Hawks

Southend Leisure Centre

Under 16 Girls

12:15pm

Fixture code: V208

Hatfield Fliers

Lancashire Spinners

Thrybergh sports centre

Under 16 Girls

1:00pm

Fixture code: V18

Manchester Mystics

Luton

Manchester Basketball Centre

Under 16 Girls

1:00pm

Fixture code: V334

London Youngblood Lionesses

Chadwell Heath Academy Thunder

St Bonaventure's RC School

Under 16 Girls

2:00pm

Fixture code: V148

Northants Lightning

Northamptonshire Titans

Northants Basketball Centre, Northampton School for Girls

Under 16 Girls

3:00pm

Fixture code: V120

South Essex Swifts

Brighton Cougars

Woodlands School

Under 16 Boys National Cup

12:15pm

Fixture code: Q89

Baltic Stars London

Sussex Storm

University of Essex

Under 16 Girls National Cup

10:00am

Fixture code: R25

Sevenoaks Suns

Nottingham Wildcats

University of Essex

Under 14 Boys

TBC

Fixture code: XB1168

London Youngblood Lions

Chelmsford Lions

St Bonaventure's R.C. School

Under 14 Boys

TBC

Fixture code: XB920

Worthing Thunder

Kent Crusaders

Worthing Leisure Centre

Under 14 Boys

11:00am

Fixture code: XB166

London United

Team Solent Kestrels

Alec Reed Academy

Under 14 Boys

11:15am

Fixture code: XB625

Derbyshire Arrows

Tees Valley Mohawks

Killamarsh Sports Centre

Under 14 Boys

11:30am

Fixture code: XB524

Northants Thunder

Oxford Hoops

Northants Basketball Centre, Northampton School for Girls

Under 14 Boys

12:00pm

Fixture code: XB601

East Durham Lions

York Eagles

East Durham College

Under 14 Boys

12:00pm

Fixture code: XB753

Stockport Falcons

West Lancs Warriors

Stockport Sport For All Centre

Under 14 Boys

12:00pm

Fixture code: XB1060

Baltic Stars London II

Barking RDF Lions

NewVic

Under 14 Boys

12:20pm

Fixture code: XB14

Sheffield Sharks

Leicester Riders

EIS Sheffield

Under 14 Boys

12:20pm

Fixture code: XB46

City of Birmingham Rockets

Cheshire Phoenix

Nechells Wellbeing Centre

Under 14 Boys

1:00pm

Fixture code: XB9

Manchester Magic

Newcastle Eagles

Manchester Basketball Centre

Under 14 Boys

2:00pm

Fixture code: XB231

Baltic Stars London

Brentwood Fire

NewVic

Under 14 Boys

2:15pm

Fixture code: XB315

Southend Scorpions II

Braintree Blue Devils

Southend Leisure Centre

Under 14 Boys

2:30pm

Fixture code: XB608

Tees Valley Mohawks

Rotherham Hawks

Middlesbrough College

Under 14 Boys

3:00pm

Fixture code: XB1050

London Youngblood Lions Heat

Islington Panthers Purple

St Bonaventure's RC School

Under 14 Boys

3:15pm

Fixture code: XB639

Teesside Lions

York Young Eagles

Queens Campus

Under 14 Boys

3:30pm

Fixture code: XB761

Manchester Magic III

Manchester Giants Purple

Manchester Basketball Centre

Under 14 Boys

3:30pm

Fixture code: XB105

Winchester City Royals

Sussex Storm

Sparsholt College

Under 14 Boys

4:15pm

Fixture code: XB204

Southend Scorpions

West Herts Warriors

Southend Leisure Centre

Under 14 Boys

4:30pm

Fixture code: XB677

Lancashire Spinners Bury

Oldham Eagles Black

Bury Sport for All Centre

Under 14 Girls

TBC

Fixture code: XG23

London Youngblood Lioness Cubs

Brentwood Fire

St Bonaventure's R.C. School

Under 14 Girls

11:30am

Fixture code: XG151

Northants Lightning II

Northamptonshire Titans

Northants Basketball Centre, Northampton School for Girls